MSN Kurulumu

MSN Messenger programı bir aralar oldukça popülerdi. Microsoft’un üzerine titrediği program, Skype‘ın satın alınması ile birlikte biraz eski etek pozisyonuna düştü. Skype’ta daha fazla kazanç potansiyeli gören Microsoft, MSN Messenger’da kayıtlı tüm hesapları Skype’a devredek, MSN’i kapattı ve böylece bir efsane daha sona erdi. Şu anda hem Voip hem anlık iletişim hizmeti veren Skype ile aynı sıcaklıkta olmasa da benzer hizmeti hatta daha fazlasını alabilirsiniz.

Skype Hesabı Oluşturma

1- Adım: Skype resmi sitesinden veya indirme sitelerinden Skype programını indirdikten sonra masa üstünde çalıştırın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Burada eğer hesabınız yoksa “Yeni bir hesap oluştur” butonuna tıklayarak sonraki pencereye geçiniz. Burada “Skype başlatıldığında oturumu aç” tiki işaretli olarak kalırsa, programı her açtığınızda yeniden giriş yapmak zorunda kalmazsınız. Fakat eğer güvenmediğiniz bir cihazda oturum açıyorsanız, güvenliğiniz için bu tikteki işareti kaldırınız.

2- Adım: Aşağıdaki ekrana geçtikten sonra yanında * işareti olan tüm alanları doldurduğunuzdan emin olur. Bu bilgiler gereklidir ve kesinlikle eklenmelidir. Bilgilerinizin doğru ve daha sonra hatırlanabilir olmasına dikkat ediniz. Hesabınızın saldırı alması veya ele geçirilmeye çalışılması durumunda bu bilgilere ihtiyacınız olabilir. Şifrenizi oluşturuken; harf, rakam, sembol kombinasyoları oluşturmaya dikkat edin.

Skype Kişi Ekleme

Skype hesabınızı oluşturduktan sonra arkadaşlarınızla iletişime geçebilmek için mail adreslerini veya Skype kullanıcı isimlerini biliyor olmanız gerek. Aşağıdaki kısımdan “Bir kişi ekle” seçeneğine tıklayıp bilgileri doldurunuz.

Not: Ekran görüntüleri Tamindir isimli indirme sitesinden alınmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir